Vairuotojai aktyviai keičia automobilio padangas ir užduoda dažną klausimą „Ką daryti su naudotomis, netinkamomis padangomis?“

🚙 AUTOSERVISAS

Autoservisams draudžiama netinkamas eksploatavimui padangas atiduoti jų naudotojui, todėl keičiant padangas autoservise, senosios turi būti priimamos nemokamai. Autoservisai ir kitos mažos dirbtuvėlės privalo priimti tiek senų padangų, kiek jų keičia. Autoservisai, kaip ir padangų gamintojai bei importuotojai, privalo pasirūpinti, kad senos padangos būtų tinkamai utilizuotos ar perdirbtos.

🚙 PLATINTOJAS

Platintojai, padangų pardavėjai privalo iš kliento nemokamai priimti senas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama.

🚙 SAVIVALDYBIŲ DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖS

Tais atvejais, kai padangų atliekos susidarė namuose, jas galima nuvežti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jose, priklausomai nuo savivaldybių patvirtintų priėmimo sąlygų, iš vieno gyventojo nemokamai priimama iki 4 ar 5 naudojimui netinkamų padangų per metus. Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių sąrašą galite rasti www.atliekos.lt.

🚙 ATLIEKŲ TVARKYTOJAS

Keičiant padangas namuose, netinkamos tolesniam naudojimui padangos neturėtų dūlėti garaže ar sandėliuke – jos turi patekti pas atliekų tvarkytojus. Jei nuspręsite išsikviesti į namus atliekų tvarkytoją naudotoms padangoms išvežti, žinokite, kad ši paslauga mokama.

Atliekų tvarkytojai nuo senų padangų atskiria gumą, tekstilę ir metalą. Metalai ir guma panaudojami naujų gaminių gamyboje, o tekstilė – energijai gauti. Perdirbtų padangų guma tinka sporto aikštynų ir žaidimų aikštelių dangai, automobilių statymo apsauginiams kuoleliams, garso izoliacijai, apsaugoms šaudyklose ir pan. Senų padangų granulės panaudojamos ir keliams tiesti.

Žiūrėkite video apie padangų perdirbimą: Kaip perdirbamos padangos? – YouTube

Suteikite atliekai antrą gyvenimą. Mūsų planetos ateitis tavo rankose!