Edukacinė veikla jaunimui „Ekobazėje“

Šiandien buvo labai įdomi ir smagi diena, pilna pažinimo, smalsumo ir jaunatviško juoko.

Mūsų kolegė Marina Curko su jaunuolių grupe iš Elektrėnų jaunimo centro tyrinėjo „Ekobazės“ antrinių atliekų perdirbimo filialą Elektrėnuose. Draugystė su šiuo jaunimu centru prasidėjo nuo muzikos festivalio „Muzika garsiau“.

Efektyviam atliekų tvarkymo sistemos funkcionavimui svarbus visuomenės, ypač jaunimo, brandus ekologinis mąstymas, tiesioginis dalyvavimas tvarkant buitines atliekas, jų rūšiavimas. Atsakingas jaunimas pradeda suprasti, kad svarbiausia atliekų problema yra aplinkos užterštumas, todėl svarbiausiu rūpesčiu tampa siekis sumažinti aplinkos taršą.

Svarbu, kad kiekvienas suprastų atliekų rūšiavimo naudą. Ypač įtaigiai tai atrodo kai visą tai galima pamatyti gyvai ir pasakojant specialistui. Jeigu kiekvienas gyventojas suvoktų, kad antrinės žaliavos yra atliekos, kurias tinkamai perdirbus, gaminami nauji produktai ir taip mažiau teršiama aplinka, tausojami jos resursai.

Atliekų rūšiavimo nauda didžiulė, taip išsaugoma sveika aplinka, sukaupiama antrinių žaliavų, sutaupoma gamtos išteklių ir resursų, sumažinama vandens ir oro tarša, taip pat sumažinamos atliekų tvarkymo išlaidos. Šiandieninės ekskursijos tikslas – kiekvieno jauno žmogaus elgesį susieti su aplinkos kokybe ir jų pačių galimybe tą aplinką keisti, sukelti susidomėjimą aplinkosaugos specialisto profesija.

Marina Curko skatino jaunuolius domėtis aplinkos apsauga, įdomiai ir originaliai pristatė atliekų tvarkymo pavyzdžius, kurie natūraliai didina aplinkosauginį sąmoningumą, supažindino su skirtingais antrinių atliekų perdirbimo įrenginiais, pristatė novatoriškus perdirbimo sprendimus. Abipusėje diskusijoje ieškojome sprendimo būdų, kaip pagerinti aplinką, kurioje mes gyvename, studijuojame, pramogaujame, dirbame.

Kiekvienas turi dėti visas pastangas gyventi ekologiškiau ir ieškoti inovatyvių sprendimų antrinių žaliavų perdirbimo srityje.

Elektrenai ekskursija 2 Elektrenaiekskursija